POKUD JSTE VLOŽILI KOMENTÁŘ A NEZOBRAZIL SE, TAK MOŽNÁ SPADL DO SPAMU. KOMENTÁŘE PRAVIDELNĚ KONTROLUJI A POKUD TAM TAKOVÝ NAJDU, TAK JEJ HNED ZVEŘEJNÍM. DĚKUJI A PŘEJI KRÁSNÉ DNY.

01 listopadu, 2021

Žandov u České Lípy

29. října 2021
Máme tu čas, kdy se blíží Památka zesnulých a čas vzpomínání. Vydali jsme se tedy do Žandova u České Lípy ke hrobu mojí sestry a švagra, abychom uctili jejich památku.
Hřbitov je u kostela a bylo tam docela dost lidí. 
Odtud jsme se vydali  pěšky k synovci Rosťovi do Horní Police.
Náměstí v Žandově


V cukrárně na náměstí nám poradili, ať jdeme přes kopec a kolem školy...
Pohled dolů na Žandov


Počmáraný podstavec kříže. Sprejeři si neváží ani památek.
Pohled k Horní Polici, v pozadí  Kozí vrch

Dole už je Horní Police v mlhavém oparu. 

Pokračovali jsme dolů , ale fotografie z Horní Police  dám až do dalšího příspěvku.
Přeji vám příjemné dny.

36 komentářů:

 1. Tedy, Járo, teď jsi mi tím pěkně zamotala hlavu, ale je to originální!My tudy jezdíme docela často( Kravaře, H.Police, Žandov a pak na Kamenici nebo zadem přes Františkov do Bnš ) a ty si jdeš přes kopec.Pěkné výhledy na okolní vrchy. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, ona ta silnice i cyklostezka kopec obchází, ale my jsme šli, (na doporučení prodavače z cukrárny v Žandově), nahoru ke škole a pak po modré turistické značce a vyšli jsme u domu sociálních služeb, kousek od zámku. Je to hezká cesta s pěknými výhledy. Děkuji za komentář a přeji Ti krásný den,

   Vymazat
  2. Jaru, není nad to dát řeč s domorodci. Pa Jiřina z N.

   Vymazat
  3. Přesně tak. Navíc to je kamarád mého druhého synovce Standy a jen jsem tam nakoupila krabici výborných dortů, a vydali jsme se k Rosťovi, tak tam za chvíli přijel i Standa, protože je to jeho kamarád a z cukrárny Standovi volal, že přijela teta se strejdou a jdou k Rosťovi. Standa bydlí v Heřmanicích a tak za námi přijel. Prostě vesnice, ale bylo to milé, protože jsme se od pohřbu sestry neviděli a takto jsme měli možnost setkat a vidět a poklábosit u výborné kávy. Konečně dortíků jsem nakoupila dost, protože vím, že mají rádi sladké.

   Vymazat
 2. Járo, jako vždycky úžasné fotky - kouzelné podzimní záběry!
  Měj příjemný večer. Helena

  OdpovědětVymazat
 3. Hezké fotografie.Přes Žandov jezdíme docela často,ale zastávku neudělali.Těším se na Horní Polici,tam jsme byli v létě a moc se mi tam líbilo.
  Hezký večer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitu, moc děkuji. V Žandově toho moc zajímavého není, ale je tam hezká příroda v okolí. Měj krásný den.

   Vymazat
 4. Jaruško, v každém případě pro mne zajímavé. Už to, že jste šli přes kopec je turistika a každý to nezvládne. Zase bych mohla napsat, že ten kraj neznám, což je pravda, ale zvolila jsem jinou "taktiku". Už několikrát jsem si našla mapu oblasti, kterou navštěvuješ a to mi pomůže pochopit i to, co není zrovna nafoceno. Takže se těším na Horní Polici a napadá mě - ona je i Dolní?
  Děkuji a přeji úspěšný den. ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, Dolní Police je bývalá vesnička, která je dnes součástí Žandova. Je to vlastně část na druhé straně Ploučnice, než střed Žandova. Děkuji za komentář a přeji Ti krásné dny.

   Vymazat
 5. Krásné fotografie z podzimní přírody. Jsou to další místa od nás hodně vzdálená a mně neznámá.
  Měj krásný den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růženko moc děkuji. Je to tam zajímavý kraj a hezký kus sice kopcovité, ale krásné přírody. Měj se moc hezky.

   Vymazat
 6. Zase krásný “vejšlap” a nádherně zdokumentovaný. Díky Tobě objevují nový cíp naší zemičky☀️

  OdpovědětVymazat
 7. Bezva podzimní krajina !!!
  Hezký den!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 8. Návštěvu jste využili k moc pěkné procházce. Počasí nám přálo.

  OdpovědětVymazat
 9. Návštěvu hřbitova máme také už za sebou, počasí nám přálo, a sluníčko hezky hřálo. I když z toho kraje máme hodně procestováno, v tomto místě jsem nebyl. Jsem zvědav na další fotografie z Tvého cestování, a jestli tam také narazíš na nějakou cukrárnu. Měj se moc hezky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mirku moc děkuji. Pokud se do Žandova dostaneš, tak na náměstí nahoře je perfektní cukrárna s domácími dortíky. Nikdy tam nezapomenu nakoupit, abych na návštěvu nešla s prázdnou a vždycky si pochutnáme. Měj se krásně a opatruj se.

   Vymazat
 10. Milá Jaruško, opět jsem se tu pokochala krásnými záběry, které jsou jako vždy👍👍👍moc Ti děkuji za komentáře, které vždy potěší💖přeji Ti i celé tvojí rodině vše dobré🍀🍀opatruj se🍀

  OdpovědětVymazat
 11. Jaruš,ráda si prohlížím tvoje fotky,protože mi přibližují krajiny,které já málo znám,nebo jen z projíždění.Jsem z Moravy a tak se ráda podívám,měj se pěkně...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, moc děkuji. Já zase neznám ty vaše kraje. Kdysi jsme byli na dovolené v Lednici, pak na Vysočině, a já na školení v Brně, ale vůbec to tam neznám. Tak že zase já ráda koukám na fotografie tam od vás. Měj se krásně a opatruj se.

   Vymazat
 12. Jaru moc krásné a vydařené fotečky

  OdpovědětVymazat
 13. Jaruško, moc hezká reportáž. Měj se pěkně.

  OdpovědětVymazat
 14. Moc pěkné fotky, nevím kam ta doba spěje, mě k mým památečním obrázkům napsali sprosťárny nějací puberťáci , bylo mi z toho na blití ♥ Dala jsem to do spamu ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Květuš, to je mi líto. No mládež se tak baví a je to smutné. Také se mi to na obrázkovém blogu občas stávalo, ale komentáře jsem mazala. Obrázky už netvořím, protože už mi to přijde jako zbytečná ztráta času, který můžu využít jinak. Měj se hezky a netrap se tím. Obrázky máš krásné.

   Vymazat
 15. Další krásná podívaná, prima den ⚛ ღ ♥

  OdpovědětVymazat
 16. Další nádherné fotečky**************

  OdpovědětVymazat
 17. Krásně situované městečko, zalesněné kopce takřka hned za náměstím. A Kozí vrch má nádherný profil, jako Milešovka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. to souhlasí. Je to hodně podobné...Děkuji a za komentáře a přeji krásné podzimní dny.

   Vymazat

Děkuji za vložené komentáře a přeji příjemný den.