POKUD JSTE VLOŽILI KOMENTÁŘ A NEZOBRAZIL SE, TAK MOŽNÁ SPADL DO SPAMU. KOMENTÁŘE PRAVIDELNĚ KONTROLUJI A POKUD TAM TAKOVÝ NAJDU, TAK JEJ HNED ZVEŘEJNÍM. DĚKUJI A PŘEJI KRÁSNÉ DNY.

Zálohování blogu.

 Poslední dobou se stává, že se starších článků mizí fotografie staršího data. Text zůstává, ale bez fotografie už nemá smysl.

Aby se zcela nezahltil server, tak provozovatel zřejmě čas od času provátí čištění od nepotřebných souborů. Vzhledem k tomu, že dost lidí tvoří různé obrázky pro potěšení, které ve tvarech GIF zabírají docela dost místa, tak se dle mého názoru provádí čištění serveru od obrázků do určitého roku. zmizí tak nejen ty obrázky, ale bohužel i u mnohdy článků s fotografiemi zmizí i fotografie a článek pak ztrácí svůj smysl.

Upozorňuji, že je to můj vlastní názor a nemusí tomu tak být, ale logické by to bylo.

Proto doporučuji čas od času provést zálohu blogu. Uloží se vám jako datový XML soubor, který si můžete přehrát na externí disk, případně dát někam na úložiště, abyste o data na blogu definitivně nepřišli. Po ztrátě některých fotografií, tak lze ze zálohy soubory zase obnovit.Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vložené komentáře a přeji příjemný den.