POKUD JSTE VLOŽILI KOMENTÁŘ A NEZOBRAZIL SE, TAK MOŽNÁ SPADL DO SPAMU. KOMENTÁŘE PRAVIDELNĚ KONTROLUJI A POKUD TAM TAKOVÝ NAJDU, TAK JEJ HNED ZVEŘEJNÍM. DĚKUJI A PŘEJI KRÁSNÉ DNY.

Úpravy blogu v nové verzi.


V nové verzi jsou jiné úpravy blogu než byly v té původní, kde mi připadaly jednodušší. Tady jsem tedy vytvořila nové úpravy a nastavení blogu.
Při úpravě blogu klikneme na motiv. Vybereme si šablonu, která se nám líbí. 
Upozorňuji však, že každý typ šablon se upravuje jinak. Některé nelze upravovat vůbec a musí se ponechat jejich originální nastavení. Já volím šablonu, která je pro úpravu nejvariabilnější tedy Awestone Inc.Dark barvy černé.
Samozřejmě si můžete vybrat jinou a jejich úpravy vyzkoušet. Já jsem všechny nezkoušela. Ale stačí si s tím ve volném čase pohrát a pozorně číst, co se v jednotlivých možnostech nabízí a určitě na to přijdete jak blog upravit..
Omlouvám se za překlepy v návodech, ale mám levou ruku v ortéze a špatně se mi píše a ne vždy jsem si chyby všimla. Přepisovat se mi to už nechce. A tak se za ně omlouvám
Pro zobrazení jednotlivých návodů ve velkém formátu, stačí na ně kliknout.


Jiné rozvržení:


Nezapomenout každý úkon uložit kliknutím na disketku vpravo dole.
Dále pokračujeme úpravami stránek
Dostali jsme se na základní úpravy stránky. Klikneme si na trojúhelníček špičkou dolů a otevře se nám nabídka na úpravu písma a volbu barvy písma. Po  nastavení musíme vpravo dole každou operaci uložit.


Ještě přidám úpravy pro vkládání jednotlivých položek Menu - Gadgetů.
Otevřeme si blog a podíváme jak vypadá po našem nastavení 
a můžeme pokračovat dál.
Klikneme na design a dostaneme se na stránku, kde také vkládáme příspěvky.

Některé gadgety lze vkládat vícekrát( například obrázek, HTML/Java script, Seznam blogů a podobně...Opět nezapomínat "Uložit" kliknutím na značku diskety.
....
Obrázky do Menu i Záhlaví je lepší nahrávat přímo z počítače. Pokud se zadává odkaz URL, tak obrázky mnohdy nefungují nebo se ztrácejí. 
Tady vzor nahrávání obrázku do Záhlaví. Do Menu se používá podobně.
2 komentáře:

  1. Chtěla bych vyjádřit poděkování ,za vše co pro mně Jaruško děláš. Jsi velice vstřícná .Jak říkám-kdyby bylo víc lidí jako Ty,svět by byl plný samé dobroty.👍🧡

    OdpovědětVymazat
  2. Jaruško, smekám....to nemá chybu!!!!! Hezký večer přeji

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vložené komentáře a přeji příjemný den.