POKUD JSTE VLOŽILI KOMENTÁŘ A NEZOBRAZIL SE, TAK MOŽNÁ SPADL DO SPAMU. KOMENTÁŘE PRAVIDELNĚ KONTROLUJI A POKUD TAM TAKOVÝ NAJDU, TAK JEJ HNED ZVEŘEJNÍM. DĚKUJI A PŘEJI KRÁSNÉ DNY.

13 ledna, 2021

Nové ptačí úlovky.

 13. ledna 2021

Dnes od rána chumelí a ven se dá jít jen na odklízení sněhu. Do rána nám napadlo přes 10 cm a ještě dál má napadnout další. Dnes přilétalo ptáčků mnohem méně, než v minulých dnech. Krmítko obsadil kos a začal krmení vyhazovat, tak jsem ho nakonec vyhnala, aby mohli přiletět i další druhy. Mezi nimi se objevila pěnkava obecná a také červenka obecná, kterou jsem tu už docela dlouho neviděla. Hlad ji dohnal až k nám na okno a po vydatném obědě odpočívala na stromě docela dlouho a tak jsem si ji  odměnou za zrníčka a oříšky v krmítku, mohla  pohodlně fotit.


Dalším strávníkem kromě hýlů a sýkorek a zmíněného kosa,  byla pěnkava obecná.A tady je ten provinilec, který vyhazoval krmení...


Zatím na stromě trpělivě čeká samička hýla...
Jen strakapoud velký pospává přichycený na kmeni po zdolání velké šišky.

Kos, jako by se mi vysmíval,. za chvíli byl na krmítku znovu...Chvíli jsem ho nechala, ale pak jsem pohnula záclonou, aby pustil na krmítko i ty další.
****
Sníh nám padá a tak je zima, jaká má být i když se bude muset sníh odklízet. 
Přeji krásné zimní a zasněžené, dny.