POKUD JSTE VLOŽILI KOMENTÁŘ A NEZOBRAZIL SE, TAK MOŽNÁ SPADL DO SPAMU. KOMENTÁŘE PRAVIDELNĚ KONTROLUJI A POKUD TAM TAKOVÝ NAJDU, TAK JEJ HNED ZVEŘEJNÍM. DĚKUJI A PŘEJI KRÁSNÉ DNY.

12 března, 2022

Ráno v loukách

 Dnešní slunečné ráno mě vytáhlo na procházku do luk i když foukal vítr. Myslela jsem si, že stihnu východ slunce. Jenom že  na louce, kudy jsem si zkracovala cestu k vodárně,  je odbagrovaná hromada zeminy a asi se tam bude stavět nový dům. Musela jsem to tedy obejít a než jsem došla na  louku nad kolonkou, bylo už sluníčko docela vysoko. Stejně jsem se šla projít až k lesu.

Sluníčko už se vyhouplo nad obzor. Přišla jsem pozdě. 

Mokřadní louka s rákosím vypadá jako by byla posypaná stříbrem.
Lužické hory. Nejsou nijak vysoké, ale jsou nádherné.

Pohled na Rumburk. 
Uprostřed je věž kostela sv. Bartoloměje a červená střecha zámku,
 ve které je Střední  polygrafická škola.  Nad městem je průmyslová zóna 
a v pozadí se sněhem Jedlová.

Cestou zpátky už moc nefotím. Posbírala jsem kolem cesty plnou tašku odpadků...Někdy mi to přijde  jako zbytečná práce. Za pár dní to tam bude znovu. 
Mnozí lidé jsou prostě nepoučitelní, bezohlední k přírodě. 
Nasbírala bych toho mnohem víc, ale  nemám druhou tašku...
Moje cesta tedy vedla nejdříve ke kontejneru a vytřídit plasty, sklo, plechovky.
 Zbytek šel do směsného odpadu. 
Přeji vám krásné dny hlavně v čisté přírodě.

20 komentářů:

 1. Ahojky Jaruško, měla jsi pěknou procházku a ještě s úklidem. Je to opravdu hnus , jak se někteří lidé chovají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni děkuji. Já chodím ráno stejnými místy a pokaždé můžu sbírat odpadky. Jen že vždycky nemám s sebou jednorázové rukavice a starší igelitku nebo pytel. Dnes jsem měla rukavice i tašku v batohu, ale chtělo to spíš velký pytel...Měj se pěkně.

   Vymazat
 2. Járo, krásné ráno a procházka, a ten nepořádek? škoda mluvit, je to všude, lidé donesou do přírody plechovky, plastové lahve a obaly a hodí to, kam je napadne.
  Dnes jsem byla s kamarádkou na procházce a také jsme to potkaly. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, kdyby jen to!!! Staré oblečení, stavební suť, autodíly jako jsou vnitřky z aut včetně sedaček...a také u toho německé noviny. Kdo to sem asi vozí?! To bych ani nepobrala, to je na valník...

   Vymazat
 3. Járo, mám moc ráda fotky z tvých výšlapů! Nádhera!
  A jsi na tom stejně jako moje kamarádka - bydlí u lesa, na procházku chodí s pytlem na odpad a nikdy se nevrací s prázdnou...
  Přeji hezkou neděli, Helena

  OdpovědětVymazat
 4. Jaruško, mám ráda tvoje ranní procházky. Díky a měj klidnou neděli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti moc děkuji. Příjemnou neděli vám všem.

   Vymazat
 5. A stejně jsi pořídila pěkné fotky i když východ slunce jsi nestihla, jen to na těch posledních člověka moc nepotěší.
  Hezkou neděli!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani máš pravdu. Lidé si přírody neváží vyhodí kde co, ale pak nadávají, že je všude nepořádek...jen že to chce přiložit ruku k dílu nebo se chovat zodpovědně podle pravidla: "Co s sebou do přírody nesu, to si také odnesu...!" Přeji Ti hezkou neděli.

   Vymazat
 6. Je to nezodpovědnost takhle ničit přírodu odpadem,ale fotky z přírody jsou moc pěkné,měj se hezky..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo Evi máš pravdu- Děkuji za komentář a měj krásný den

   Vymazat
 7. Fotky máš, Jaruš, tradičně výborné, ale já v prvé řadě pochválím to, že jsou lidé, kteří jsou ochotni bez nějaké výzvy to dobrovolně sbírat a pak se s tím, třeba pár km, vláčet. Nechci psát o nezodpovědnosti k přírodě, ta je mezi lidmi dost rozšířena, dnes člověk má problém takového "turistu" i napomenout, aby to neschytal, někdy i brutálním způsobem. Takže pozor a ještě "obdivuji", jestli na takové vycházky chodíš sama. Já bych takhle do naší krajiny nešla. Nejsou to sice povzbudivá slova, ale pravdivá.
  Měj tam u vás jen šťastné kroky. ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani moc děkuji. Po ránu chodím sama, To manžel ještě dospává své sny. Chodím pravidelný okruh podle počasí od tří do osmi kilometrů. Většinou nikoho nepotkám občas nějaké sousedy s pejsky. Jinak už jsem také napomenula jeden mladý pár a byla jsem nazvána starým "kosočtvercem" a to ještě před jejich dítětem, kterému řekli, ať to hodí na zem...Prostě moderní NE-výchova!!!

   Vymazat
 8. Jaruš bezva fotečky i procházka. Jsi skvělá, že nejsi nevšímavá a bez výzvy sbíráš po "turistech". ♥ ♥ ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Danuško děkuji. Nesbírám odpadky každý den, ale když už to nemůžu vidět...Ve fotobatohu mám vždy buď igelitový pytel do 60ti litrů a jednorázové rukavice nebo starší tašku...Vždycky ji nasbírám plnou a jako tentokrát bych naplnila ještě jednu a to jsem šla trasu jen krátkou trasu 3,5 km. Lidé nadávají na nepořádek kolem stezek, ale pak to stejně vyhodí, kde nemají. Měj se moc pěkně.

   Vymazat
 9. Nádherné fotky i vycházka Jaruško, je hrozné jak jsou lidé prasata ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Květu moc děkuji...ano to lidi jsou a pak nadávají, že je všude bordel, ale dělají si to sami a nemůže za každým chodit někdo, kdo bude po nich ten bordel sbírat.

   Vymazat
 10. Panorama s kopci je nádherné, i když jsme na turistických výletech byli všude možně, tak tady bohužel ne.

  Nechápu, že někdo může být takový barbar, aby plastikové láhve odhazoval v přírodě. Dovedu pochopit ohryzek z jablka, ale ne už slupku z banánu a ten umělohmotný odpad, který se sám rozloží snad za 1000 let, už vůbec ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel to také já při fotografických procházkách často plno pytlů odpadků posbírám. Jen je to nekonečná práce. Dnes uklidite a zítra je to tam zase...

   Vymazat

Děkuji za vložené komentáře a přeji příjemný den.