POKUD JSTE VLOŽILI KOMENTÁŘ A NEZOBRAZIL SE, TAK MOŽNÁ SPADL DO SPAMU. KOMENTÁŘE PRAVIDELNĚ KONTROLUJI A POKUD TAM TAKOVÝ NAJDU, TAK JEJ HNED ZVEŘEJNÍM. DĚKUJI A PŘEJI KRÁSNÉ DNY.

19 června, 2022

ZOO Ústí nad Labem

Výlet č. 14

14. června 2022

Tato zoologická zahrada je umístěna v kopci. Jen že manželovi dělají výstupy do kopců problémy a tak jsme se rozhodli, že se k hornímu vchodu necháme vyvézt vláčkem a  dolů už sejdeme  docela pohodlně. Od horní brány i při cestě dolů jsou  navíc opravdu hezké výhledy na České Středohoří. 

Nedávno proběhla médii dost nepříznivá zpráva právě o této ZOO. Náš názor je ale trochu jiný.

Mnoho výběhů se tu upravuje. Při naší návštěvě tu panoval čilý pracovní ruch mnoha ošetřovatelů i dalších pracovníků ZOO a myslím si, že zvířata se tu nemají špatně. Návštěvu této ZOO mohu klidně doporučit a pokud se necítíte na stoupání do kopce, tak vás nahoru vyveze vláček a všechny výběhy si můžete prohlédnout jako my,  cestou dolů. Je tu spousta  laviček k odpočinku i k pozorování zvířat a také míst s občerstvením. Dole u vchodu  je restaurace, kde docela dobře vaří, což jsme si ověřili.
Zrovna  šli se slonem na procházku


Pro děti je tu krásný hospodářský dvorek, kde si můžou pohladit a nakrmit hospodářská zvířata.

Výhled k Bukové hořeZebry  Hartmannové se schovávaly do stínu stromů.

Další výhledy na části Ústí nad Labem.
Snad nejdéle jsme poseděli u výběhu kočkodanů a bavili se jejich dováděním.

Minuli jsme tento Trpasličí hrádek a vstoupili do Exotária. Skla jsou sice opravdu vzorně čistá, ale odrazům se člověk stejně neubrání.


Kromě žab a plazů jsou tu na druhé straně i nejmenší druhy opiček


Tato nádherná expozice je medvědí výběh. Medvěda jsme ale neviděli.
 Zřejmě odpočíval někde uvnitř pavilonu.

Tygr má všechno " na háku"...a klidně si spí. 
Občas otevře oči a pak se dál věnuje svému odpočinku.
Je poledne a lvi se vyhřívají na sluníčku.
Další naše zastávka byla u surikat...


Také tyto opice se věnovaly hře.

Tady je chvíle mazlení s mámou...
Nechybí tu ani krokodýli
Tuleni si hráli a honili se ve vodě i na souši.
Z restaurace jsme pozorovali vydry. Výběh tučňáků se upravoval.
Byl to hezký výlet  a den jsme si tu opravdu užili.

32 komentářů:

 1. Nádherné fotky Jaruško♥ měli jste perfektní výlet ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Květuško moc děkuji. Krásný nový týden Ti přeji.

   Vymazat
 2. Je opravdu lepší si udělat vlastní obrázek, než věřit médiím :) Mě se fotky ze ZOO moc líbí, myslím, že o zvířátka se zaměstnanci starají moc hezky, krásné fotky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. M8š pravdu. ono se to snadno kritizuje, ale hůř dělá. Se zvířaty je to pořádně náročná práce a zvláště o ta cizokrajná. Hodně se to tam vylepšuje a myslím, že tak tvrdou kritiku si tato ZOO nezaslouží.

   Vymazat
 3. Jaruško tak zas překrásné fotečky......ale dnes teda velké horko.

  OdpovědětVymazat
 4. Jaruško, krásné fotky. I když jsme s dětmi kdysi scestovali hodně zoo, myslím, že tady jsme nikdy nebyli. Měj pohodový den, snad nebude takové vedro jako včera.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, my jsme tam byli minulé úterý a to ještě taková vedra nebyla. Děkuji za komentář a přeji vám všem moc hezké dny.

   Vymazat
 5. V této zoo jsme byli s dětmi, ale to už je hodně dávno a líbilo se nám tam. Fotky zvířátek jsou pěkné.

  OdpovědětVymazat
 6. Podle Tvých moc hezkých to vypadá v této ZOO dobře. Ono někdy se nedá všemu věřit, co proběhne v našich mediích.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani to je přesně tak. Zvířata vypadají spokojeně a spousta lidí tam bylo v plné práci...buď uklízeli nebo doplňovali vodu a krmení. Výběhy mi přišly dostatečné a i schovat se zvířata mají kam...Líbilo se mi tam. Měj krásné dnya děkuji za komentář.

   Vymazat
 7. Járo, krásně jste si ZOO prošli a hezky jsi zvířátka nafotila, na mne a manžela nejvíc zapůsobil flegmatický tygr.V této ZOO jsme už léta nebyli a tak bychom to měli napravit. Dokud žila mamka, jezdili jsme do Krásného Března často a občas zaskočili právě do zdejší ZOO.
  Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko moc děkuji. Toho tygra jsme pozorovali dobu. Nemohla jsem ho zaostřit, protože je za skleněnou stěnou, ale je to pohodář. Vždy jen koukl jedním nebo druhým okem a otočil se a spal dál. Prostě veget...Děkuji a fotku jsem Ti poslala. Měj se moc pěkně.

   Vymazat
 8. Jaruš, navštívila jsem už několik ZOO u nás, ale nejčastěji chodím do té naší nejbližší v Ostravě. Hodně se to tam zlepšilo a také tam ráda fotím. Také není v rovině, terén je zvlněný a tak jsme také jeli vláčkem, co by ne. Nafotila jsi hezké fotky a vlastně tam máte všechna ta pro ZOO typická zvířata. U nás je i hrošinec. Ovšem netušila jsem, že kamarádka má zebru (vtip). Osobně ráda pozoruji plameňáky, ale také vydry bývají hravé. Je u nás nová expozice Čitván pro medvědy, ale tam je to jako s ženou poručíka Columba ve filmu: všichni vědí, že tam jsou, ale "nikdo" je neviděl ☺ ☺.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani moc děkuji. Podobné je to pro našeho nejmladšího syna v ZOO v Liberci. Mají tam dikobrazy. My jsme je už viděli, ale oni už tam byli několikrát a také je nikdy neviděli. Vždycky byli někde zalezlí. Děkuji Ti za komentář a přeji krásný den.

   Vymazat
 9. Anonymní21/6/22 05:52

  Byli jsme tam před lety, moc ráda jsem se podívala na aktuální fotky.
  Díky, Járo! Helena
  https://sincerehelena.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 10. Jaruško zdravím a přeji hezké dny i výlety...moc hezké fotečky...taky jsem tam byla v ZOO...a teť jsem byla v Ústí opět na vyšetření...to už tak nebylo hezká...opatrujte se a užívejteee

  OdpovědětVymazat
 11. Jaruško fotečky na jedničku, překrásné ZOO, nebyla jsem tam a jsem mile překvapena ♥

  OdpovědětVymazat
 12. Týýýýý jó Jaruško, to jsi měla super den u zvířátek ⚛ ღ ♥

  OdpovědětVymazat
 13. Pěkná podívaná ze ZOO. Zvířátka jsou nej. Prima den ⚛ ღ ♥

  OdpovědětVymazat
 14. Jaru,
  dva roky jsem v naší ZOO nebyla. Díky za krásnou procházku. O zvířata je tam dobře postaráno. Máš pravdu, tvrdá kritika není na místě.
  Moc ti děkuji za komentíky a přeji prima dny...♥

  OdpovědětVymazat
 15. No páni to jdou nádherné záběry a hlavně opička se mi líbí :-) tuleni také super prostě Járo paráda a obdivuji v té prádelně, že vyrazíte na výlet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivetko děkuji moc. To ještě taková vedra nebyla. Byli jsme tam před dvěma týdny a bylo tak akorát. Měj se hezky.

   Vymazat
 16. Fyzicky náročná je zoo v Brně, kde jsou velká převýšení. Tato zoo je očividně kvalitní, protože uživit slony si málokterá zoo může dovolit.
  Zajímavý je ten dvoubarevný tapír, alespoň myslím, že je to tapír. Jeho mláďata jsou pruhovaná stejně jako selátka divokých prasat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tato ZOO je hodně do kopce a protože by manžel už ten kopec zvládl s problémama, tak jsme se nahoru nechali vyvézt vláčkem a vše jsme si prošli cestou dolů.

   Vymazat

Děkuji za vložené komentáře a přeji příjemný den.