POKUD JSTE VLOŽILI KOMENTÁŘ A NEZOBRAZIL SE, TAK MOŽNÁ SPADL DO SPAMU. KOMENTÁŘE PRAVIDELNĚ KONTROLUJI A POKUD TAM TAKOVÝ NAJDU, TAK JEJ HNED ZVEŘEJNÍM. DĚKUJI A PŘEJI KRÁSNÉ DNY.

18 září, 2022

Zámek Žleby a obora

 4. září 2022

Dovolená pomalu končí a při cestě domů jsme ještě zavítali do zámku Žleby.

Vzhledem k tomu, že zámek má dlouhou a bohatou historii, tak kdo o ni máte zájem,  tak si podrobnosti určitě najedete na internetu. 

Po prohlídce zámku jsme se vydali ještě do obory, kde jsme si hlédli krmení bílých jelenů a také sokolnické představení.

Po prohlídce zámku jsme se vydali do obory za bílými jeleny.

Stádo bílých jelenů čekalo na pravidelné krmení. 

Po krmení jelenů začala úžasná okomentovaná přehlídka sov a dravců. 
Z celého představení bylo vidět, jak oba sokolníci ty dravce milují a mají 
k ptákům i celkově k přírodě velice krásný vztah.
Kromě těchto dravců pečují ještě o záchrannou stanici, kde pečují o zraněné ptáky, které se pak pokouší uzdravené vracet zpět do přírody.  Po skončení sokolnické přehlídky jsme vyrazili na cestu domů.

21 komentářů:

 1. Jaruško, suprové fotečky. Zámek je moc krásný. Dravci to jsi teda měla zážitek,úžasné ⚛ ღ ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni moc děkuji. Ti sokolníci byli opravdu na jedničku se vším všudy. S ptactvem to opravdu umí a slovní doprovod byl perfektní. Měj se moc pěkně.

   Vymazat
 2. Milá Járo, sokolníky jsem zvyklá pozorovat spíše na Konopišti, Sychrově a Rabí, ale na Žlebech, ač jsme tam byli vícekrát, jsem je neviděla nikdy a také jsme nikdy nebyli uvnitř zámku, vždy tam točili pohádku nebo něco.Takže jsem tam nyní byla s tebou!!! a jsem tomu ráda. Znám jen okolí a nádvoří a park kolem říčky pod ním.
  Měli jste vydatný zážitek na závěr dovolené!
  Krásně zdokumentováno.Mám v oblibě sněžné sovy. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, komentované krmení dravců probíhá vzadu v oboře u bílých jelenů a v určitou hodinu. My jsme měli štěstí, že jsme tam byli v ten správný čas. Děkuji ti a měj se hezky.

   Vymazat
 3. Anonymní18/9/22 20:35

  'Lezarts

  Mám to docela blízko a ještě jsem tam nebyla. Jak vidno budu to muset napravit😁

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji. Je to tam hezké. Měj se pěkně.

   Vymazat
 4. Jaruško překrásné, dravci ....úžasný zážitek ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Danuško rtak to byl opravdu zážitek a ti sokolníci jsou velice šikovní.

   Vymazat
 5. Je moc dobře, že jste zámek Žleby navštívili a šli na prohlídku. Na "dravé ptáky" jsem měla možnost jít opakovaně a vždy to bylo zajímavé, poučné a vůbec ... fajn. Komentované předvádění je tam potřebné a dobře, že se takové akce pořádají. ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, já jsem byl z této prohlídky unešená. Tak důkladně připravenou jsem ještě neviděla.

   Vymazat
 6. Jaruško, díky za nahlédnutí do dalšího krásného místa, které neznám. Opět krásné fotky. Měj pohodový vstup do nového týdne.

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji Jaruško, že jsi dala moje milované Žleby, mám tento zámek ve vzpomínce na svého mládí. Jezdívala jsem od 12 let do Třemošnice ke kamarádce a jezdily jsme spolu po okolí a Žleby jsme navštěvovaly dost často. Také zříceninu hradu Lichnice, do Ronova, Čáslavi na Sečskou přehradu a dálčích krásných míst ♥ Parádní fotky ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Květuško zámek je opravdu krásný jak venku tak uvnitř. Jen již pár let máme "štěstí" na lešení. Zámek v Telči je zcela uzavřený kvůli opravám, v Třebíči se na bazilice opravuje střecha a tady je také lešení. No někdy se to udělat musí. Děkuji Ti a měj se moc pěkně.

   Vymazat
 8. Opravdu krásný zámek. Určitě jste si to moc pěkně užili.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 9. Na zámek Žleby jsem se chtěla podívat,když jsme jeli do Jihlavy.Někde byla odbočka 5 km.Manžel to ignoroval,že se tam pojedeme podívat až budeme zase u mé sestry.Ale ono to je od ní dost daleko.Tak mě namíchnul a ještě více,když vidím,že je to nádherný zámek.Měli jste ještě štěstí,že tam byli dravci.I jeleni jsou krásní.Tak snad někdy
  Jaru,měj se hezky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitu moc děkuji a přeji Ti příjemné dny a dobré světlo. Fotky z Kozákova jsou nádherné!!!!

   Vymazat
 10. Anonymní20/9/22 06:31

  Vija
  Zámek vypadá moc hezky, píšu si a vyrazíme. Dravce máme rádi, těšíme se pokaždé na jejich vystoupení a zajímavé povídání ve školce. Járo, přeji hezké dny. J.

  OdpovědětVymazat
 11. Znám jen název, ale neviděl jsem ho. Velice zajímavá stavba, členitá fasáda a velkým překvapením je renesanční sloupoví z druhé straně, podobné znám z Opočna a Bučovic, ale tam je čelní strana mnohem jednodušší. A k tomu ještě zvěř a sokolníci. Tam nechybí vůbec nic.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vložené komentáře a přeji příjemný den.