POKUD JSTE VLOŽILI KOMENTÁŘ A NEZOBRAZIL SE, TAK MOŽNÁ SPADL DO SPAMU. KOMENTÁŘE PRAVIDELNĚ KONTROLUJI A POKUD TAM TAKOVÝ NAJDU, TAK JEJ HNED ZVEŘEJNÍM. DĚKUJI A PŘEJI KRÁSNÉ DNY.

10 května, 2022

Terasové zahrady u zámku v Děčíně

 Výlet č. 9 

pokračování výletu ze 4. května 2022

Terasové zahrady Děčínského zámku mě vždy upoutají svojí krásou. V jarním období jsou krásné, čisté a nejsou tolik navštěvované jako v letních měsících. Je tu klid a mnoho míst k odpočinku. V Čajovém salonku si můžeme koupit kávu, případně zákusek nebo zmrzlinu.

 
Čarodějnice na stromě nás rozesmála.

Tak jaké...bílé nebo černé. Tady si můžeme zahrát šachy na sluníčku.

V Čajovém salonku je otevřeno...

Tyršův dům a Zahradnický dům

Zahradnický dům
Bývalá sýpka


Všechno tu krásně kvete. Nic pro alergiky, ale nám se tu moc líbilo.


Zatím co manžel odpočíval na lavičce, já jsem si fotila detaily.
Zámeček na Pastýřské stěně.
Keře voněly vanilkou...
Řetězová lávka
Připlula loď z Německa
Sakury na Smetanově nábřeží

Počasí nám docela přálo a pomalu jsme se vydali na vlak zpět domů. I když manžel ještě není zcela fit, tak s jeho odpočíváním jsme si výlet opravdu užívali. Vlastně to byl jeho nápad, vyrazit už někam mimo domov.
Snad už to bude jen lepší a lepší. Přeji vám krásné májové dny, hlavně ve zdraví.34 komentářů:

 1. Dřevěná lavička s vyřezávanými zvířaty je krásná. Potěšila jsi mě, že jste byli vlakem, také to mám v plánu, ale musím nastudovat cestu. Fotky jsou pěkné a dobrý tip od manžela.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za milý komentář. Jinak my všude cestujeme jen vlakem nebo autobusem. Auto už dávno nemáme, tak že každá cesta za památkami nebo do přírody je vlastně za odměnu, protože si ke všemu co chceme vidět, musíme dojít od vlaku nebo autobusu, pěšky.

   Vymazat
 2. Výlet do Děčína stál opravdu za to. Moc pěkné fotky, užila jsem si je.
  Hezký den!

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní10/5/22 10:48

  Lezarts
  Opravdu na všech foto to je jak”vymydlené”. Krásná´ zákoutí a povedené fotografie!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zámecké zahrady jsou vždy krásně upravené a na jaře jsou vůbec nejkrásnější. Děkuji za komentář a přeji hezké májové dny.

   Vymazat
 4. Jaru, jeli jste přes Jedlovou nebo přes Německo? Děčín pěkně vyfešákovaný. Za mého mládí bych se k zámku nedostala, však víš!
  Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko jeli jsme přes Jedlovou. Je to o půl hodiny kratší. Máš pravdu zámek i zahrady jsou je teď krásně upravené, ale po odchodu sovětských vojsk mu hrozila demolice jak byl strašně zničený a kolik tam bylo všude odpadu... Naštěstí to dobře dopadlo a zámek je zachráněný. Děkuji ti a měj se moc pěkně.

   Vymazat
 5. Terasové zahrady jsou nádherné! Moc ráda jsem se podívala. Skvělé fotky.
  Zdraví Marie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, ty zahrady jsou opravdu nádherné a moc ráda tak chodím. Vždy, když jedeme do Děčína, ( kromě zimních měsíců, kdy je zavřeno), tak si je projdeme a vždy je to tam upravené. Děkuji a měj se moc pěkně.

   Vymazat
 6. Opět jsi Jarko, vybrala hezký námět pro výlet. Muselo to být nádherné tolik květů a pampelišky dokonce už odvétají. Manželka byla dne pampelišky trhat a bude z nich opět dělat med. Hezké květnové dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mirku moc děkuji. Také u nás už pampelišky odkvétají. Jen louka, tak jsem na ně chodila, je teď staveniště, tak že letos medík nebude...ale mám ještě loňský.

   Vymazat
 7. Děčín neznám, tak jsem se s tebou ráda prošla. Také máme v plánu výlet vlakem, jsem zvědavá jestli se uskuteční. Já bych jela hned, ale manžel má tak trochu problémy s nohama, tak uvidíme. Měj se hezky 😊

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, tak to jsme na tom podobně. Manžel mám stejné problémy a tak se musím vždy ohlížet na to, jak je jemu. Děkuji a měj se také moc hezky.

   Vymazat
 8. Jako alergik bych tu kvetoucí krásu zase tolik neocenila :D Pobavila čarodějnicena stromě, krásné fotky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Eliss moc děkuji. Tak mně naštěstí zatím pyly nevadí. U nás bys tedy neskutečně trpěla, protože denně otírám sousty pylu z parapetů, protože nám před okny kvete dub a čtyři smrky s v sousedních zahradách. Denně mám všechno úplně žluté.

   Vymazat
 9. Je to tam krásné, v Děčíně, nebýt Tvých fotek, tak toto město nepoznám. Tam se nedostanu. Krásné záběry a kvetoucí sakury tomu dají punc. Je bezva cestovat vlakem, tedy pokud máte dobré spojení a manželovi přeji zlepšení zdraví. ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani já zase neznám váš kraj a také se tam asi už nedostanu. Bohužel. Ono je všude hezky, když se člověk kouká kolem sebe, tak si tu krásu najde. Přeji Ti krásné dny ve zdraví.

   Vymazat
 10. Járo, to je opravdu velká paráda! Hned bych se šla toulat, navíc tak krásným místem...
  Přeji příjemný den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko moc a moc děkuji a přeji Ti krásné dny.

   Vymazat
 11. Jaruško, to je nádhera. Krásné místo. V Děčíně jsem byla před desítkami let a už si to moc nepamatuju. Díky za tvoje připomenutí. Měj pohodový den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti moc děkuji a přeji Ti příjemné májové dny.

   Vymazat
 12. Zahrady jsou tam opravdu krásné a za chvíli rozkvete i Růžová zahrada.Také mám v plánu zámek u nás,podívat se na rododendrony,ale asi mně dřív odkvetou.Se psem tam nemůžu a o víkendu jsou jiné plány a hlavně tam bývá hodně lidí.
  Jaru,hezké dny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitu moc děkuji. Růžová zahrada je nově osázená, tak se na ni opravdu těším.

   Vymazat
 13. Překrásné fotky i zahrady Jaruško ♥

  OdpovědětVymazat
 14. Jaruško nádhera....vzpoměla jsem si že jsem plula na lodi...DĚČÍN A DO NĚMECKA....bylo nádherné...DOPORUČUJI

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Irenko moc děkuji. My jsme se na ta cestu lodí chystali už před dvěma roky, ale covid vše zarazil. Uvidíme letos. Měj se pěkně.

   Vymazat
 15. Pěkný výlet jsi měla Jaruško, krásně kvetou sakury. U nás už je po kráse. ⚛ ღ ♥

  OdpovědětVymazat
 16. Jaruško super, super♥ ♥ ♥

  OdpovědětVymazat
 17. Zámek u řeky je nesmírně působivý, trochu mně tím připomíná Bítov nad Dyjí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Při představě, že po odchodu sovětských vojsk byl zámek na zbourání, tak je div, že se zachránil a dokonce se pořád vylepšuje. Děkuji za komentář a přeji ti krásné dny.

   Vymazat

Děkuji za vložené komentáře a přeji příjemný den.