POKUD JSTE VLOŽILI KOMENTÁŘ A NEZOBRAZIL SE, TAK MOŽNÁ SPADL DO SPAMU. KOMENTÁŘE PRAVIDELNĚ KONTROLUJI A POKUD TAM TAKOVÝ NAJDU, TAK JEJ HNED ZVEŘEJNÍM. DĚKUJI A PŘEJI KRÁSNÉ DNY.

22 listopadu, 2021

Přes sklo...

 Už třetí týden máme stále sychravé počasí. Chybí sluníčko a na čtení se i přes den musí svítit. Krmítko teď doplňuji i dvakrát denně, protože ptáčků přilétá stále víc. A tak o pozorování opeřenců opravdu nouzi nemám. Na krmítko přilétají sýkory koňadry a modřinky, občas sýkora úhelníček, dlask tlustozobý, párek sojek, několik hýlů obecných a dnes se po dvou letech na krmítku objevili  zvonci zelení, kteří mě mile překvapili. Některé návštěvníky krmítka se mi nafotit nepodařilo. Dlask mi uletěl, jakmile jsem se  za oknem pohnula. Fotografie jsou pořízené přes sklo oken a při dešti.


Sojka obecná
Sýkora modřinka

Zvonek zelený
Zvonek zelený


Hýl obecný - sameček
Brhlík lesní - samička
Sýkora úhelníček
Hýl obecný - samička

Přeji vám krásné dny a snad se počasí konečně změní v přijatelnější, 
aby se dalo jít ven, do přírody.

42 komentářů:

 1. Járo, příští atlas ptáků děláš ty!
  Nádhera. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko moc děkuji, ale tak kvalitní fotky to zase nejsou. Neumím upravit to správné pozadí. To bych musela hodně upravovat. Photoshop nemám a v Zoneru to neumím. Měj se moc hezky.

   Vymazat
 2. Jaruško, suprové fotečky, no já bych vůbec nepoznala , že je to focené přes sklo. Jsi dobrá. Hezký večer ⚛ ღ ♥

  OdpovědětVymazat
 3. Jaruško, to jsou parádní fotky a program lepší než v televizi.
  Měj hezké dny.

  OdpovědětVymazat
 4. Jaruško, to je nádhera. Od té doby, co bydlím na venkově, hrozně ráda ptáky pozoruji. Jen u nás jsou to většinou vrabčáci a sýkorky modřinky.

  OdpovědětVymazat
 5. U nás je ptáčků minimum, tak buď si je musím dát na blog nebo se podívám tady u Tebe. Krmítko zase bude asi ve sklepě, není pro koho... Fotky se moc povedly. ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani děkuji. Já tu mám naopak veselo až moc. Dnes dokonce přiletěla i žluna zelená a strakapoudí samička.

   Vymazat
 6. Moc hezké fotografie Jaruško.

  OdpovědětVymazat
 7. Hezké Jaruško a fotit umíš aj přez sklo jsi moc šikovná. Děkuji za tu krásu vždycky se u Tebe pokochám♥

  OdpovědětVymazat
 8. Hezky jsi je zachytila.Taky fotím jenom přes sklo,ale zatím mám na krmítko pořád jen sýkorky a brhlíka.Ani,když courám venku se psem jiné ptáčky nevidím.Nevím,kam se poděli kosi,holubi a hrdličky.Dokonce ani strakapoud neťuká do zateplení na domu.Kdyby nechodily sýkorky na krmítko,řekla bych,že ptáci zmizeli.
  Jaru,hezký den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitu moc děkuji. Tady je ptáčků docela hodně i dost druhů. Ale zatím jsem ještě neviděla stehlíky, mlynaříky dlouhoocasé a pěnkavy jikavce. Možná, že se ukáží až napadne sníh. Měj se moc hezky.

   Vymazat
 9. Úžasné fotky, Járo, máš z okna parádní divadlo!
  Na zahradě mám po delší době párek sojek, kochám se a ráda se na ně dívám. Jen se skoro nevejdou do krmítka, to je spíš pro sýkorky :o)
  Měj hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, moc děkuji. Ptáčků je pořád na krmítku hodně. Nestačím dosypávat krmení. Jen mě trochu zlobí sojky, protože všechno vyhazují a berou si z krmení to, co jim nejvíc chutná as to jsou hlavně oříšky a tak už je odháním, aby zbyly také pro sýkorky. Měj se moc hezky.

   Vymazat
 10. Díky za připomínku otevřít ptačí “bistro”. ☀️

  OdpovědětVymazat
 11. Jaruško zdravím nádherné fotečky a přes to sklo tak to je krása pokochala jsem se moc děkuji hezký den přeji ..♥♥

  OdpovědětVymazat
 12. Jaruško krásně jsi fotila...💙💙💙

  OdpovědětVymazat
 13. Nádherné fotky Jaruško, u nás dopoledne vždy je slunce♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Květu moc děkuji. Tady se to vybralo na noc, ráno byl mráz a vysvitlo sluníčko, ale jen na dvě hodiny a už zase prší , je celý den tma, že se pořád musí svítit. To sychravo už trvá třetí týden a je to už otravné a depresívní...Měj se moc pěkně a opatruj se..

   Vymazat
 14. Jaruško, pokaždé obdivuji tvoje fotografické úlovky. Opět výstavní fotky. Měj pohodový den.

  OdpovědětVymazat
 15. Jaruš,obdivuhodně jsi to nafotila.Je pravda,že ptáčků ubývá,tak se aspoň můžu pokochat u tebe.Já moc příležitostí nemám k pozorování krásných ptáčků.Přeji pohodové dny ve zdraví..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, tady jich je docela dost, ale jsme blízko lesa a luk.

   Vymazat
 16. krásné, Jarunko, příroda je taková energie života

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aničko máš pravdu. Pro mě je příroda velkým zdrojem klidu a pohody. Děkuji a měj se moc hezky.

   Vymazat
 17. Jarko, máš nádherný výhled na ptáčky, ani nepotřebuješ chodit ven. Počasí tomu ani nepřeje, tak je lepší to dělat tak, jak ukazuješ. Jsou to moc dobré záběry, a některé by se nepovedly venku v přírodě.

  OdpovědětVymazat
 18. Jarko, že jsou pípáčci focení přes sklo, to bych nepoznala. Já bych tak krásné fotky určitě neměla, ještě nemám umytá okna 😁😄😄

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, ani já nemám ještě umytá okna a mezi dešti a mrholením, které tu trvají už třetí týden to ani moc nejde. Děkuji za pochvalu a měj se pěkně.

   Vymazat
 19. Neuvěřitelná kvalita fotografií, sklo na nich vůbec není vidět. Ptáčci s modrou hlavou a červeným peřím jsou opravdoví krasavci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miloši moc děkuji. Ono zrovna pršelo a okna už také nemám nejčistější. Větve smrků ze sousední zahrady mám necelé dva metra od oken, tak se ptáci na nich dají docela slušně nafotit. Jen mi vadí ta stálá tma v obýváku. Ale se sousedy není řeč, tak s tím nic nezmůžu. Přeji krásné dny ve zdraví.

   Vymazat
  2. Asi by to chtělo teleskopické nůžky a trochu je sestříhnout :).

   Vymazat
  3. To bychom museli sehnat někoho, kdo je má. Kupovat je kvůli pár větvím nebudeme, když už nemáme zahradu, tak by zbytečně ležely ve sklepě.

   Vymazat
 20. Jaruško překrásné, žasnu ♥**************

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vložené komentáře a přeji příjemný den.