POKUD JSTE VLOŽILI KOMENTÁŘ A NEZOBRAZIL SE, TAK MOŽNÁ SPADL DO SPAMU. KOMENTÁŘE PRAVIDELNĚ KONTROLUJI A POKUD TAM TAKOVÝ NAJDU, TAK JEJ HNED ZVEŘEJNÍM. DĚKUJI A PŘEJI KRÁSNÉ DNY.

31 srpna, 2022

Lodí do Drážďan - 4. část

 Pirna - Drážďany

Z Pirny do Drážďan a prohlídka Drážďan. Bohužel byly jen dvě hodiny času a to je na prohlídku málo.

V Pirně nás zastihla bouřka a pořádný déšť


Dopluli jsme k zámku Pillnitz. Jsou tu prý nádherné zahrady.
Také zámek je moc krásný


Drážďanská věž je vidět už z dálky. Dříve byla  veřejnosti přístupná, ale teď už není.


Drážďanské vinice a tři zámky vedle sebe...

Další bouřka u Drážďan. Naštěstí už šla jinam.

Historické Drážďanské mosty. Bohužel i tady řádili sprejeři.
Drážďany
Věžový dům


V přístavu v Drážďanech.
Živé sochy
Katedrála Nejsvětější Trojice
Zwinger. 
Bohužel na prohlídku by nám zbyla jen necelá hodina a tak jsem dovnitř nešla.
Kdysi jsem tam už byla a vím, jak jsou expozice obsáhlé. To je téměř na celý den.


Opera
Zámek

Opera


K terasovým zahradám

Akademie výtvarného umění

Trabant na nohou jsme viděli na náměstí v Liberci. Teď je tady. Prohlídka Drážďan skončila a vyplouvali jsme na sedmihodinovou 
cestu  zpět proti proudu.
Fotek je teď hodně a tak záběry z cesty zpět budou v dalším příspěvku. Jsou to sice  nafocená stejná místa, kudy jsme pluli do Drážďan, ale v jiném světle.

18 komentářů:

 1. Ahojky, milá Járo, na to, že jste v Drážďanech neměli příliš času, jsi toho stihla poměrně hodně a pořídilas pěkné fotky. I počasí se na chvíli, zdá se, umoudřilo a tak jste to zvládli bez dešníků.Těším se, co bude na zpáteční cestě. Bylo by zajímavé plout až do Hamburku...hihi. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko moc děkuji. Cestu do Hamburku bychom na těch dřevěných lavicích asi už nedali. Jedině že bychom seděli uvnitř na těch polstrovaných. jen že přes okna se špatně fotí. Měj se moc pěkně.

   Vymazat
 2. Jaru, Drážďany mám celkem prochozené, ale o zahradách u zámku Pillnitz zatím jen sním... Moc času jste tedy neměli, to stačilo skutečně tak na procházku a rychlou kávu. Mám to tam ráda - třeba ty stromové slunečníky na nábřeží...
  Děkuji za reportáž a přeji hezký den. Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, tam nebyl čas ani na tu kávu...tu jsme si pak koupili až na lodi. Ani nebyl čas si tam něco koupit. Bylo to opravdu jen projít a vrátit se do přístavu. Děkuji za komentář a měj se moc pěkně.

   Vymazat
 3. Jaru, skvělá reportáž. Když je málo času, měli jste nějaký plán trasy dopředu vytyčený? Ptám se proto, že jsi ukázala z Drážďan obsáhlou fotodokumentaci. Takovou cestu bych si dala líbit. Připlout do Drážďan lodí je jiné , než zájezdovým autobusem. I výhledy cestou jsou lepší. Dostali jste skvostný dárek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, žádný stanovený plán nebyl, jen procházka historickou částí Drážďan a pak necelou hodinku volno. My jsme šli směr terasové zahrady, protože jít do Zwingeru, to bychom stihli jen zaplatit vstupné a museli spěchat zase na loď zpátky. Děkuji Ti měj moc hezké dny.

   Vymazat
 4. Jaruško, další krásné fotky, zámek se mi moc líbí i ta kašna. Pěkné ⚛ ღ ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni moc děkuji. Přeji Ti krásné a pohodové dny.

   Vymazat
 5. Já byla v Drážďanech na výstavě orchidejí a pak na prohlídce města. Tedy přesně tohoto centra co vy. Času jsme měli dost a tak zbylo i na posezení u kávy na náměstí před nově postaveným kostelem Mariakirche. Pamatuji si ho ještě z první návštěvy jako hromadu kamenů a nic kolem. Je úžasné jak zase kostel i náměstí vstali doslova z popela. Ono to platí ostatně pro celé centrum Drážďan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vendy také ty ruiny ještě pamatuji. Jen tehdy jsme tam byli zájezdovým autobusem a většinu času strávili prohlídkou Zwingeru a také ještě nakonec navštívili muzeum Karla Maye.

   Vymazat
  2. Tak stejný program zájezdu jsme měli i my! ;-)

   Vymazat
  3. Zájezdy to si tak mají připravené. Stihne se toho busem víc, protože je rychlejší, ale na lodi jde spíše o tu romantiku.

   Vymazat
 6. Krásný výlet i fotky Jaru , byla jsem tam před lety i na zámku a moc se mi to líbilo♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Květuško moc děkuji. Měj se moc pěkně.

   Vymazat
 7. Jejky to je krásy, moc jsem si s Tebou výlet užila ♥ ♥ ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Danuško děkuji za komentář. Měj se hezky

   Vymazat
 8. Dvě hodiny na Drážďany je opravdu málo, byl jsem tam několikrát, ale ještě bych chtěl jednou do Zwingeru, při poslední návštěvě byl v částečné rekonstrukci a z obrazů byla vystavena jen malá část ve dvou sálech.
  Zámek Pillnitz je skvostný, vybavuje se mně jen jeho jméno, ale vidím ho teprve teď na tvých krásných fotografiích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miloši děkuji.Take jsem před lety ve Zwingeru byla. Tehdy ještě byly místo budov sutiny po bombardování. Teď je ta historická část nádherná. Zámek Pillnitz bych ráda navštívila a prohlédla si i ty nádherné zahrady kolem.Snad to někdy vyjde. Měj se moc pěkně.

   Vymazat

Děkuji za vložené komentáře a přeji příjemný den.